مقایسه حادثه مرودشت استفاده بشقاب پرنده

مقایسه: حادثه مرودشت استفاده بشقاب پرنده کمربند ایمنی بشقاب پرنده شهربازی مرودشت بیمارستان

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی و سکوت مسئولان! ، مافیای تخم‌مرغ&quot، شائبه &quot

با وجود استمرار واردات تخم‌مرغ و عرضه آن در بازار، قیمت این محصول مجددا زیاد کردن یافته که یکی از نمایندگان مجلس می‌گوید مافیا در بازار این محصول وجود دارد ولی

و سکوت مسئولان! ، مافیای تخم‌مرغ&quot، شائبه &quot

شائبه "مافیای تخم مرغ" و سکوت مسئولان!

عبارات مهم : بازار

با وجود استمرار واردات تخم مرغ و عرضه آن در بازار، قیمت این محصول مجددا زیاد کردن یافته که یکی از نمایندگان مجلس می گوید مافیا در بازار این محصول وجود دارد ولی هیچ یک از مسئولان وزارت کشاورزی و اتحادیه مربوطه به عنوان تنظیم کننده بازار پاسخگوی این ادعا نشدند و فروشندگان نیز گلایه دارند که اگر چنین مافیایی وجود دارد، آیا با آنها برخورد نمی شود؟

به گزارش ایسنا، بازار تخم مرغ از سال گذشته تاکنون به علت شیوع بیماری آنفلوآنزای پرندگان با نوسان قیمت و عرضه مواجه شد، چراکه طی این بازه زمانی بالغ بر ۴۵ میلیون قطعه طیور مولد در واحدهای پرورش تخم مرغ تلف شدند و وزارت کشاورزی نیز نهایتا از نیمه دوم امسال اقدام به صدور مجوز جهت واردات این محصول پروتئینی کرد.

اما با وجود این که علی اکبر مهرفرد – معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزیر جهاد کشاورزی – در این باره به ایسنا گفت که “واردات تخم مرغ از ترکیه شروع شده است و همچنان تا ایجاد تعادل در بازار ادامه خواهد داشت و عرضه آن نیز در میادین میوه و تره بار و فروشگاه های زنجیره ای به قیمت شانه ای ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان انجام می شود”، قیمت تخم مرغ زیاد کردن یافته است.

و سکوت مسئولان! ، مافیای تخم‌مرغ&quot، شائبه &quot

در این زمینه روز گذشته حسن حسینی شاهرودی – عضو کمیسیون اقتصادی مجلس – به ایسنا گفت که ردپای مافیای اقتصادی در زیاد کردن قیمت کالاها به خصوص تخم مرغ دیده می شود که جهت کسب منفعت زیاد اقدام به واردات اقلام متفاوت می کنند و متاسفانه دولتمردان به این عنوان توجهی ندارند.

به گفته وی، پرسش این است که آیا نتوانستیم در این مدت واردات مرغ داشته باشیم یا اینکه مباحث دیگر پشت پرده است که به بهانه آنفلوآنزای مرغی واردات صورت می گیرد و به دنبال آن مرغ های تولیدی را معدوم کرده و خسارات به بیمه ها وارد می کنیم. قطعا پای مافیای واردات در میان هست. افراد خاصی که به آنها مجوز واردات می دهند و افراد عادی نمی توانند همچون آنها کالایی را به داخل کشور وارد کنند.

با وجود استمرار واردات تخم‌مرغ و عرضه آن در بازار، قیمت این محصول مجددا زیاد کردن یافته که یکی از نمایندگان مجلس می‌گوید مافیا در بازار این محصول وجود دارد ولی

این بیانات نماینده مجلس در حالی صورت گرفته که با وجود پیگیری های فراوان خبرنگار ایسنا، هیچ یک از مسئولان وزارت جهاد کشاورزی پاسخگوی این ادعا نیستند و علت اوج بودن قیمت تخم مرغ را علی رغم واردات، مشخص نمی کنند.

توزیع تخم مررغ مناسب نیست

در این زمینه سعید درخشانی -رییس اتحادیه سوپرمارکت داران و مواد پروتئینی – به ایسنا گفت: اگر رد پایی در گرانی تخم مرغ و بازار این محصول وجود دارد، آیا مسئولان آن را پیگیری نکرده و با متخلفانش برخورد نمی کنند؟ ما مسئول برخورد با مافیا نیستیم.

و سکوت مسئولان! ، مافیای تخم‌مرغ&quot، شائبه &quot

وی افزود: در جهت تنظیم بازار تخم مرغ و پیشنهاد اتحادیه جهت در اختیار گرفتن تخم مرغ وارداتی و عرضه آن بدون سود به قیمت مصوب شانه ای ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان، هنوز هیچ محموله ای از تخم مرغ در اختیار نمایندگان اتحادیه قرار ندادند و به نظر می رسد که با وجود واردات این محصول، توزیع آن به خوبی صورت نمی گیرد.

وعده فروش محموله های وارداتی را دادند ولی یک کیلو تخم مرغ هم ندادند

با وجود استمرار واردات تخم‌مرغ و عرضه آن در بازار، قیمت این محصول مجددا زیاد کردن یافته که یکی از نمایندگان مجلس می‌گوید مافیا در بازار این محصول وجود دارد ولی

رییس اتحادیه سوپرمارکت و مواد پروتئینی ادامه داد: بعضی از مسئولان تامین کننده تخم مرغ در بورس کالا وعده کردند محموله هایی را در اختیار اتحادیه قرار دهند و مغازه داران و فروشگاه های متفاوت آن را به قیمتی که مصوب شده است است عرضه کنند و هم اکنون نیز این آمادگی وجود دارد ولی تاکنون حتی یک کیلوگرم تخم مرغ وارداتی به ما نداده اند.

درخشانی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا بعضی از سوپرمارکت ها که حتی در یک محله قرار دارند ولی قیمت های متفاوتی از تخم مرغ به مردم اعلام می کنند و این محصول را یکسان نمی فروشند؟ گفت: شاید یک درصد از سوپرمارکت داران سودجویی کنند و هر قیمتی که دلشان می خواهد این محصول را عرضه کنند، ولی علت تفاوت قیمت تخم مرغ این است که بنکداران، ممکن است تخم مرغ را به یک مغازه ۱۰۰۰ تومان ارزان تر یا گران تر از سوپرمارکت دیگر بدهند، آیا که منشأ دریافت تخم مرغ آنها تفاوت دارد و در بعضی مواقع شاید یک نفر از میادین مرکزی میوه و تره بار تخم مرغ را تامین کند و یکی دیگر این محصول را از مرغدار بخرد.

و سکوت مسئولان! ، مافیای تخم‌مرغ&quot، شائبه &quot

وی تاکید کرد: اگر تخم مرغ یا هر محصول دیگری به صورت مستقیم به دست سوپرمارکت داران برسد و چندین بار دست به دست نشود، می توان متعهد شد که در توزیع این محصول و نوسانات قیمت آن اثرگذار خواهد بود و دیگر شاهد این اوضاع نیستیم.

واژه های کلیدی: بازار | محصول | واردات | مسئولان | وارداتی | کشاورزی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog