مقایسه حادثه مرودشت استفاده بشقاب پرنده

مقایسه: حادثه مرودشت استفاده بشقاب پرنده کمربند ایمنی بشقاب پرنده شهربازی مرودشت بیمارستان

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی رشد دلار با تعلیق جنگ تجاری

شاخص دلار آمریکا روند صعودی هفته های گذشته خود را در نخستین روز هفته بازارهای جهانی با افزایش به رکورد جدیدی از سر گرفت. شاخص دلار جهت نخستین مرتبه در امسال میل

رشد دلار با تعلیق جنگ تجاری

رشد دلار با تعلیق جنگ تجاری

عبارات مهم : توافق

شاخص دلار آمریکا روند صعودی هفته های گذشته خود را در نخستین روز هفته بازارهای جهانی با افزایش به رکورد جدیدی از سر گرفت. شاخص دلار جهت نخستین مرتبه در امسال میلادی از مرز ۹۴ واحدی عبور کرد و طلای جهانی را به قیمت ۱۲۸۲ دلاری عقب راند. بااهمیت ترین عاملی که به تقویت ارزش دلار در بازار جهانی منجر شد، اعلام نتیجه مثبت مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین بود. براساس بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا، چین واردات هر سال ۲۰۰ میلیارد دلاری از ایالات متحده را پذیرفت.

رشد دلار با تعلیق جنگ تجاری

سیگنال آخر جنگ تجاری محتمل میان این دو کشور به سود شاخص دلار تمام شد؛ آیا که این توافق تجاری در نهایت به کم کردن کسری تراز تجاری سنگین آمریکا منجر می شود. از آنجا که کسری تراز تجاری ایالات متحده، یکی از نگرانی های مهم اقتصاددانان محسوب می شد، زیاد کردن صادرات آمریکا به بزرگ ترین بازار مصرف کنندگان دنیا، چشم انداز اقتصادی این کشور را تقویت کرده و شاخص دلار نیز به تبعیت از این رویکرد تقویت شد.

تعلیق موقت نبرد تجاری واشنگتن-پکن

آمریکا موفق شد چین را به واردات هر سال ۲۰۰ میلیارد دلاری از این کشور راضی کند و جنگ تجاری میان این دو کشور به حالت تعلیق درآمد. کسری تراز تجاری میان این دو کشور در سال ۲۰۱۷ میلادی به ۳۳۵ میلیارد دلار رسیده بود که سنگینی کفه ترازوی صادرات را به سمت چین نشان می داد. واشنگتن به علت شدت یافتن روزافزون وابستگی اقتصاد این کشور به رقیب آسیایی، سناریو جنگ تجاری را پی ریخته بود. مقامات اقتصادی آمریکا جهت جلوگیری از این روند، به سیاست حمایت گرایی روی آوردند.

شاخص دلار آمریکا روند صعودی هفته های گذشته خود را در نخستین روز هفته بازارهای جهانی با افزایش به رکورد جدیدی از سر گرفت. شاخص دلار جهت نخستین مرتبه در امسال میل

در ابتدا، تعرفه واردات بر پنل های خورشیدی و بعد از آن تعرفه سنگین بر فولاد و آلومینیوم، جرقه های محسوس جنگ تجاری را روشن کرد. با گذشت چند ماه از شروع نبرد تجاری (روی کاغذ)، هیات مذاکره کننده ای از واشنگتن به پکن فرستاده شد. با اینکه نتیجه های ابتدایی ناامیدکننده به نظر می رسید و احتمال عدم توافق اوج رفته بود؛ ولی «استیو منوچین»، وزیر خزانه ایالات متحده نتیجه مذاکرات امروز را تعلیق جنگ تجاری احتمالی اعلام کرد. منوچین عدم تحقق توافق را به کلید خوردن لیست ۱۵۰ میلیارد دلاری تعرفه ها علیه چین منتهی می دانست که بعد از توافق لغو شد. مقامات چینی نیز با تایید خبر موفقیت مذاکرات تجاری با تیم آمریکایی، نتیجه بازی تجاری را «برد-برد» توصیف کردند.

دلیل پیدایش جنگ تجاری

چین در سال ۲۰۱۶ میلادی نزدیک به ۴۶۲ میلیارد دلار کالا به آمریکا صادر کرده بود که بالغ بر ۱۸ درصد از کل صادرات پکن را تشکیل می داد. بخش اعظم صادرات چین به آمریکا مربوط به ماشین آلات و قطعات الکترونیکی بود که در مجموع ۱۲۹ میلیارد دلار ارزش داشت. به این ترتیب، کسری تراز تجاری این دو کشور در سال ۲۰۱۶ میلادی به ۳۴۷ میلیارد دلار رسید که حاکی از رشد ۲/ ۵۹ درصدی واردات آمریکا از رقیب آسیایی ظرف یک دهه بود. روند افزایشی کسری تراز تجاری ایالات متحده با چین، منجر به بروز نگرانی های زیادی شد که دولت دونالد ترامپ در تصویر العمل به این نگرانی ها به فکر شعله ور کردن آتش جنگ تجاری با رقیب نوظهور خود شد.

رشد دلار با تعلیق جنگ تجاری

تداوم سلطه دلار

تقویت دلار آمریکا علاوه بر اونس طلا، یورو، ین، پوند و ارز بازارهای نوظهور را نیز تضعیف کرد. قیمت برابری ین به دلار آمریکا دیروز ۵ دهم درصد افت کرد و ارز ژاپنی را به پایین ترین سطح در امسال میلادی (۱۱۱) نزدیک کرد. یورو و پوند نیز تا عصر دیروز بالغ بر ۴دهم درصد کم کردن یافتند. ارز بازارهای نوظهور که تا چند ماه گذشته به اعتبار افت ارزش دلار آمریکا بر مدار صعودی سوار بودند، با معکوس شدن شیب شاخص دلار، تحت فشار شدیدی قرار گرفته اند. لیر ترکیه دیروز رکورد کاهشی جدیدی نسبت به دلار آمریکا با ثبت عدد ۵۵/ ۴ ثبت کرد.

دنبای اقتصاد

شاخص دلار آمریکا روند صعودی هفته های گذشته خود را در نخستین روز هفته بازارهای جهانی با افزایش به رکورد جدیدی از سر گرفت. شاخص دلار جهت نخستین مرتبه در امسال میل

واژه های کلیدی: توافق | آمریکا | میلادی | واردات | آمریکایی | ایالات متحده | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog